Obezite ameliyatları için genellikle yaş sınırı yoktur. Ancak, ameliyatın kişinin sağlık durumuna göre yapılması önerilir. Obezite ameliyatları, genellikle 18 yaşından büyüklerde yapılır. Bununla birlikte, bazı durumlarda ergenlik dönemindeki aşırı obezite sorunu olan gençlerde de ameliyat yapılabilir.

Yaş sınırının olmamasına rağmen, obezite ameliyatlarına uygunluk konusunda bir dizi faktör göz önünde bulundurulur. Bunlar arasında kişinin vücut kitle indeksi (VKİ), obeziteye bağlı sağlık sorunları, diğer kilo kaybı yöntemlerinin etkisizliği ve psikolojik faktörler gibi konular yer alabilir. Ayrıca, kişinin ameliyat öncesinde ve sonrasında sağlık durumunu izlemek için düzenli takip edilmesi gerekebilir.

Herhangi bir ameliyat gibi, obezite ameliyatları da bazı riskler taşır ve yaşlılarda bu riskler artabilir. Bu nedenle, yaşlı kişilerin ameliyat olup olmayacağına, sağlık durumlarına ve yaşamlarının geri kalanında ne tür bir fayda sağlayacaklarına dair detaylı bir değerlendirme yapılması gerekir.